Missie Kunduz valt goedkoper uit
05 October 2011 22:03 | bnr.nl
De politietrainingsmissie in Kunduz valt dit jaar ruim 16 miljoen euro goedkoper uit dan werd gedacht. Ook de afbouw van de Nederlandse missie in Uruzgan levert een meevaller op.
Dat blijkt uit een brief die de bewindslieden van Buitenlandse Zaken, van Defensie en van Veiligheid en Justitie woensdagavond naar de Tweede Kamer hebben gestuurd.
Aanvankelijk was berekend dat de missie in Kunduz dit jaar 122,3 miljoen euro zou kosten. Maar dankzij de gefaseerde opbouw van de missie, de latere verplaatsing van Nederlandse F-16's naar het noorden en vertragingen in de infrastructuur is de schatting verlaagd naar 105,8 miljoen.
Budget 2012
Omdat 7 miljoen euro van de meevaller wordt doorgeschoven naar 2012, neemt het budget voor dat jaar toe tot 116,3 miljoen.
Uruzgan
De terugtrekking uit Uruzgan was geraamd op 211 miljoen euro. Door een combinatie van factoren is dat bedrag verlaagd naar 158 miljoen euro.
Meer
- Meeste kans op succes voor VVD en SP
- Hommen: Nederlandse lobby ondermaats
- Bankia klopt voor 19 miljard aan bij Spaanse regering
- Leger Syrië bestrijdt betogers met tanks
- Duitsers slaan brug naar Fransen: EU-belastingzones
- PvdA: eigen budget voor leaserijder
- Timosjenko keert zich tegen EK-boycot
- Twijfels over opbrengsten eigen bijdrage liggeld
- Bankentaks is funest voor woningmarkt
- Nog geen besluit Hedwigepolder
- Reacties Kunduz-akkoord: Links feestje of brug vanuit het midden?
- Video | Vechtpartij in parlement Oekraïne
- Asscher wil werk in Amsterdam afmaken
- Sap: Riante reiskostenvergoeding is onhoudbaar
- Hollande in Afghanistan
- Eigenaar Hedwigepolder dreigt met rechtszaak
- Zo eensgezind is FC Kunduz niet
- Verkiezingen beheersen verantwoordingsdebat
- Asielzoekers té hard aangepakt