*

Vlaktaks is afschaf hypotheekrenteaftrek

Vlaktaks is afschaf hypotheekrenteaftrek

Hoort bij Topic

De PVV steunt het idee van het CDA om één belastingtarief voor alle inkomens in te voeren niet. Volgens de PVV betekent het invoeren van de vlaktaks het afschaffen van de hypotheekrenteaftrek.

Geert Wilders is kritisch over de ideeën van het CDA: "Niet doen, de onrust hierover is ook slecht voor de woningmarkt''.

Volgens de PVV-leider is een vlaktaks ook technisch moeilijk uitvoerbaar: “En we hebben nu al een progressief belastingstelsel dat werkt.''

Bijna iedereen hetzelfde
Het CDA wil dat de huidige drie belastingtarieven plaats moeten maken voor één zogenaamde vlaktaks. Voor iedereen geldt dan hetzelfde belastingtarief.

Alleen voor topinkomens wordt wat betreft het CDA een extra belasting (solidariteitsheffing) ingevoerd.

‘Allochtonen geen verrijking’
Wilders keert zich ook tegen de constatering van het CDA dat immigratie van niet-westerse allochtonen een verrijking voor Nederland is. “Het kost de Nederlandse samenleving 7,2 miljard euro per jaar en is dus een kostbare 'verrijking'. We houden het CDA aan de afspraken in het gedoogakkoord over immigratie en asiel en ik verwacht dat ze de afspraken over immigratie- en asielbeperking volledig zullen blijven nakomen en goed zijn voor hun handtekening'', aldus Wilders.

Verhagen-taal
Het strategisch beraad van het CDA onder leiding van oud-minister van Sociale Zaken Aart Jan de Geus presenteert vrijdag de toekomstvisie voor de komende 15 jaar. Conceptstukken zijn inmiddels al uitgelekt en daarin lijkt het CDA afstand te nemen van de huidige tone of voice.