*

Verweij en Leenstra nr. 1 NK schaatsen

Verweij en Leenstra nr. 1 NK schaatsen

Koen Verweij. ANP

Hoort bij Topic

Koen Verweij begint zondag als koploper aan de slotdag van het Nederlands kampioenschap allround. Bij de vrouwen zit titelhoudster Marrit Leenstra na de eerste dag op rozen.

Verweij eindigde zaterdag in Heerenveen als tweede op de 5000 meter (6.27,79) en nam daarmee de leiding over van zijn ploeggenoot Rhian Ket, die eerder op de dag de 500 meter op zijn naam had geschreven.

Verweij hield op die afstand de schade beperkt (hij verloor 0,58 seconde op Ket) en sloeg vervolgens toe op de 5 kilometer. Op die tweede afstand moest hij alleen Ted-Jan Bloemen voor zich dulden: 6.25,88. Bloemen staat tweede in het klassement, voor Ben Jongejan.

Leenstra superieur
Marit Leenstra, rijdster van Team Hart, won de 500 meter in 39,02 en werd op de 3.000 meter in 4.09,74 tweede, op slechts 0,13 van winnares Linda de Vries.

De Vries moet zondag op de 1.500 meter liefst 3,30 goedmaken op Leenstra, Jorien Voorhuis, tweede in 2010 en 2011, staat derde op 4,93.

Twee tickets te vergeven
De beste twee mannelijke rijders plaatsen zich voor het WK allround. Ook voor de vrouwen staan nog twee tickets voor de WK allround op het spel. Drievoudig Nederlands kampioene Ireen Wüst, die al zeker is van WK-deelname, ontbreekt. De Vries beschikt over het andere ticket.