Vooruitblik Eredivisie: FC Groningen-PSV
18 February 2012 23:00 | bnr.nl
De strijd om de koppositie barst inmiddels flink los. Aanstaand weekend wacht PSV een zware dobber. De Eindhovenaren moeten op bezoek bij FC Groningen. Maar ook AZ krijgt een moelijke uitwedstrijd tegen FC Utrecht.
PSV deed donderdag het nodige vertrouwen op voor de confrontatie met de Groningers. De ploeg van coach Fred Rutten zette in Turkije een grote stap richting de achtste finales van de Europa League met een zege op Trabzonspor.
Groningen zit in een wat mindere fase. De ploeg leed zaterdag bij VVV de derde nederlaag op rij en kwam de afgelopen twee wedstrijden niet tot scoren.
Voorgaande jaren
De afgelopen confrontaties tussen PSV en Groningen eindigden voornamelijk in het voordeel van de Eindhovenaren. In het vorig seizoen eindigde de wedstrijd in 0-0, maar de twee jaren daarvoor wist PSV beide wedstrijden te winnen. De thuiswedstrijd won PSV met grote cijfers (6-1).
Spitsen
De wedstrijd van zondag betekent een terugkeer voor Tim Matavz in de Euroborg. Afgelopen zomer vertrok Matavz voor zeven miljoen euro van FC Groningen naar PSV. Inmiddels heeft de spits dit seizoen 9 doelpunten gescoord voor PSV.
Het verlies van Matavz heeft Groningen perfect opgevangen met de koop van David Texeira. De Uruguayaanse spits scoorde inmiddels 8 doelpunten voor de Groningers. Afgelopen transferperiode leek de club Texeira te verliezen aan Liverpool, maar er werd besloten om een eventuele transfer uit te stellen naar de zomer.
AZ
AZ versloeg donderdag in de Europa League voor eigen publiek Anderlecht met 1-0 en heeft ook zicht op een langer verblijf in Europa. De afgelopen twee onderlinge confrontaties in Utrecht vielen uit in het voordeel van de thuisploeg. De club uit de Domstad won vorig seizoen met 5-1.
Het volledige programma van dit weekeinde:
| Vrijdag, 20.00u: | ||
| Sc Heerenveen | 1-0 | NAC Breda |
| Zaterdag, 18.45u: | ||
| Feyenoord | 1-1 | RKC Waalwijk |
| 19:45 uur: | ||
| ADO Den Haag | 1-1 | Excelsior |
| De Graafschap | 1-4 | VVV-Venlo |
| 20:45 uur: | ||
| Heracles Almelo | 2-1 | Roda JC |
| Zondag, 12.30u: | ||
| FC Groningen | - | PSV |
| 14:30 uur: | ||
| FC Utrecht | - | AZ |
| Ajax | - | NEC |
| 16.30 uur: | ||
| Vitesse | - | FC Twente |
Meer
- Afschaffen penaltyseries schiet doel voorbij
- Van voetballer tot evenementenorganisator
- Van Marwijk lijkt er uit te zijn
- Kamer wil matchfixing aanpakken
- Ola John verruilt FC Twente voor Benfica
- Oranje heeft gezamenlijke vijand
- Bayern zegt sorry tegen Robben
- Heerenveen wil voorhoede verkopen
- Slideshow | Oranje verliest van Bayern München
- Nederlander wil 39 euro betalen voor EK-titel
- Ronaldo ziet Oranje als EK-favoriet
- 'Schweini' schudt Duitse president geen hand
- Deelnemer Leiden Marathon overleden
- Update | Willem II promoveert naar eredivisie
- Chelsea wint Champions League | Slideshow
- Strafschoppen Bayern München - Chelsea
- Voetbalcampagne Bavaria opnieuw een hit
- De Olympische fakkel op doorreis
- Heineken wint vanavond de Champions League