FC Utrecht lijdt ruim 9 miljoen verlies
15 November 2011 09:25 | bnr.nl
Eredivisieclub FC Utrecht heeft over het afgelopen seizoen 2010-2011 een verlies moeten incasseren van 9,2 miljoen euro, blijkt uit het jaarverslag.
De cijfers zijn zo slecht omdat de opbrengsten van de
transfers van Kevin Strootman en Dries Mertens (beiden PSV) en doelman Michel Vorm (Swansea) om boekhoudkundige redenen buiten het boekjaar vallen.
Kostenbeheersing
"Maar we moeten ook onder ogen zien, dat in het algemeen de kosten de afgelopen jaren veel te fors zijn opgelopen'', zegt directeur Wilco van Schaik op de website van de club. "Het beheersen van de kosten krijgt daarom vanaf nu hoge prioriteit. We moeten toe naar een situatie dat FC Utrecht ook zonder transferopbrengsten volgens een sluitende begroting kan werken.''
FC Utrecht had weliswaar te lijden van de economische recessie en zag daardoor sponsorinkomsten teruglopen, maar volgens Van Schaik heeft de club ook 'veel te veel' uitgegeven. "Het is nodig om stevig in de kosten te snijden.''
Meer
- Afschaffen penaltyseries schiet doel voorbij
- Van voetballer tot evenementenorganisator
- Van Marwijk lijkt er uit te zijn
- Kamer wil matchfixing aanpakken
- Ola John verruilt FC Twente voor Benfica
- Oranje heeft gezamenlijke vijand
- Bayern zegt sorry tegen Robben
- Heerenveen wil voorhoede verkopen
- Slideshow | Oranje verliest van Bayern München
- Nederlander wil 39 euro betalen voor EK-titel
- Ronaldo ziet Oranje als EK-favoriet
- 'Schweini' schudt Duitse president geen hand
- Deelnemer Leiden Marathon overleden
- Update | Willem II promoveert naar eredivisie
- Chelsea wint Champions League | Slideshow
- Strafschoppen Bayern München - Chelsea
- Voetbalcampagne Bavaria opnieuw een hit
- De Olympische fakkel op doorreis
- Heineken wint vanavond de Champions League