Hoogerland worstelt en komt boven
11 July 2011 16:16 | bnr.nl
Van de vele valpartijen die ook de negende Touretappe weer teisterden was het incident waarbij Johnny Hoogerland en Juan Antonio Flecha door een volgauto van de Franse televisie werden geschept het meest opzienbarende. Ook de Franse Tourdirecteur Christian Prudhomme zit ermee in zijn maag en noemt het voorval onaanvaardbaar.
De kansen op de ritzege werden Hoogerland in één ruk door de neus geboord. Hij hield 33 hechtingen over aan zijn val en kon 's middags bij zijn huldiging als leider van het bergklassement zijn emoties niet de baas. Nog vóór hij het podium betrad kreeg hij excuses aangeboden van de Tourdirectie. Bovendien werden hij en medeslachtoffer Flecha uitgeroepen tot meest strijdlustige renners van de dag.
'Een schandaal'
Prudhomme liet duidelijk zijn boosheid over het incident blijken. "We gaan ons maandag beraden over maatregelen. Maar deze chauffeur hoort in elk geval niet in de Tour. Het was een auto met technici van de Franse televisie. Ze reden bij de kopgroep toen Voeckler om een bidon vroeg. Ik heb ze daarop gevraagd opzij te gaan maar dat deden ze niet. Het is een schandaal." Het was overigens al het tweede ongeluk deze Tour dat veroorzaakt werd door de media. Prudhomme kan er naar eigen zeggen alleen maar zijn excuses voor aanbieden. Waarvan akte.
Niet expres
Hoogerland is niet boos. Hij leeft nog, en Wouter Weylandt niet meer, om de boel maar even in perspectief te plaatsen. En niemand doet het expres, houdt hij de chauffeur van de volgauto van de Franse televisie de hand boven het hoofd. Eén dag om te herstellen? Dat is niet genoeg. Maar in z'n hoofd zit alles nog goed.
Klik rechts op de audiobutton voor het gesprek dat Leon de Kort had met Johnny Hoogerland.
Meer
- Start Tour de France 2013 op Corsica
- Luc van Stiphout over festivalsubsidies
- Aan De Slag: Vacansoleil-ploegleider Michel Cornelisse
- Cadel Evans is nieuwe volksheld van Australië
- Cavendish wint de rit, Evans wint de Ronde
- Veel publiek voor laatste touretappe
- Cadel Evans gaat de Tour winnen
- Twintigste etappe is begonnen (live-blog)
- 'Prikkeldraad'fiets Johnny Hoogerland geveild
- De 19e etappe: Modane Valfréjus - l'Alpe d'Huez
- Gesink over de Alpe d'Huez
- De achttiende etappe: Pinerolo - Galibier - Serre Chevalier
- De zeventiende etappe: Gap - Pinerolo
- Moegestreden Gesink ontbreekt in criteriums
- De zestiende etappe: Saint-Paul-Trois-Châteaux - Gap
- De Alpe d'Huez kleurt weer oranje
- Etappe 15: naar Montpellier
- De vijftiende etappe: Limoux - Montpellier
- Belg Vanendert winnaar veertiende etappe