Vier orka's gespot in de Noordzee
18 April 2011 13:23 | bnr.nl
Hoort bij Topic
Op de grens van Nederlandse en Engelse wateren zwommen zaterdagavond vier orka's in de Noordzee. Waarnemers van Stichting Rugvin die dit weekeinde op een veerboot van Hoek van Holland naar Harwich (Engeland) voeren, zagen de dieren. Dat zegt een woordvoerder van de organisatie die onderzoek doet naar walvisachtigen in de Noordzee.
Vorige week zagen Franse onderzoekers deze vier orka's waarschijnlijk in de Britse en Franse wateren ter hoogte van Calais, aldus woordvoerder Frank Zanderink. "We weten niet zeker of het om dezelfde beesten gaat, maar ze zwommen wel naar het noorden.''
Het komt volgens hem gemiddeld maar eens in de honderd jaar voor dat orka's in de Noordzee zijn te bewonderen. "Prachtig om te zien. Genieten", vindt hij.
Orka in Noordzee zeldzaam
De orka's zagen er volgens Zanderink vanaf een afstandje goed uit. Vorig jaar juni werd de jonge vrouwtjesorka Morgan in de Waddenzee gevonden. Zij was ernstig verzwakt en verblijft nu in het Dolfinarium in Harderwijk.
Populatie walvisachtigen veranderd
Volgens Stichting Rugvin is nog onduidelijk of de waarnemingen van orka's in de Nederlandse Noordzee meer zijn dan een incident. "De populatie walvisachtigen in het algemeen is wel veranderd. Er zijn in het Nederlandse deel van de Noordzee steeds meer bruinvissen te zien en de witsnuitdolfijnen zien we juist bijna niet meer.'' Stichting Rugvin kijkt maandelijks naar de populatie walvisachtigen in de Noordzee tussen Nederland en Engeland.
Bruinvissen
In de Oosterschelde is momenteel een groep van 40 bruinvissen aanwezig. Het is niet duidelijk of ze er niet uit kunnen of dat ze het juist erg naar de zin hebben.
Kik op de button rechts om te luisteren naar het interview met Frank Zanderink.
Meer
- Tsunami drijft Harley in armen Amerikaans museum
- Gratis woon- en kantoorruimte: zo doe je dat
- Video | Vechtpartij in parlement Oekraïne
- Examen moet over na blunder
- Harry Potter maakt gym weer populair
- Brit springt uit helikopter zonder parachute
- Neil Armstrong: Eerste maanlanding had 50 procent kans van slagen
- Berlijn onvindbaar voor Merkel | Video
- Man stopt jongen in wasmachine
- Grappen van bestuursvrouwen zijn om te janken
- BZN-zangeres loost Shell-aandelen om olieramp Nigeria
- Massa's Parmezaanse kaas bedolven door beving Bologna
- Ophef over portret met geslachtsdeel Zuma
- Parijse danseresjes trekken kleren weer uit
- Nederland-Duitsland: knor-knor
- Iets vergeten misschien?
- Naaktdanseres voelt zich in hemd gezet
- Obama zet Beckham in hemd
- Een royale diamant onder de hamer