*

Roemenen halen bezem door hekserij

Roemenen halen bezem door hekserij

Hoort bij Topic

De Roemeense politie en justitie gaan eindelijk werk maken van de aanpak van heksen.

Tot nu toe kwamen zeker tien aangiften binnen van bedrog en afpersing door beoefenaars van de zwarte kunst, meldde de Roemeense televisiezender PRO TV.

Het gaat meestal om waarzegsters, die tegen betaling wensen in vervulling laten gaan of de toekomst voorspellen. Maar vaak pretenderen ze ook een vloek te kunnen afroepen over vijanden van hun cliënten.

Aantrekkelijk
Voor een aantal heksen en hun familie is die laatste 'dienst'  een aantrekkeljke bezigheid gebleken. Ze vroegen geld voor het opheffen van de vloek, en daarbij ging het naar verluidt de afgelopen maanden om 450.000 euro, afkomstig van bijgelovige slachtoffers.

In Boekarest en Ilfov werden dinsdag tien vrouwen opgepakt, waarop ongeveer dertig woedende familieleden en collega-heksen optrokken naar het parlementsgebouw in Boekarest.

Ze richtten hun woede voornamelijk op parlementslid Paun. Die is zelf ook zigeuner, maar steunt de wet die de malafide heksenpraktijken moet beëindigen. Volgens Paun schaden die het imago van de zigeuners in het land.

Delen