Aanslag Parijs9 jan '15 00:01Aangepast op 9 jan '15 06:14

'Al-Qaeda in Jemen trainde verdachte'

Auteur: ANP Nieuws

Said Kouachi, een van de twee broers die worden verdacht van de moordpartij op de redactie van Charlie Hebdo, is getraind door al-Qaeda op het Arabisch Schiereiland (AQAS) in Jemen.

EPA Foto's zonder datum van Said Kouachi (R) en zijn broer Cherif Kouachi (L).
EPA Foto's zonder datum van Said Kouachi (R) en zijn broer Cherif Kouachi (L).

Dat stellen althans bronnen rond het onderzoek tegenover persbureau Reuters en nieuwszender CNN. Van officiële zijde is niets bevestigd.

Dat één van de broers in Jemen is geweest lijkt wel zeker: de Franse minister van Justitie Christiane Taubira heeft dat tegenover CNN bevestigd. Anonieme bronnen stellen nu dat Said Kouachi (34) maandenlang op de gewapende strijd heeft geoefend in het Arabische land, waar al-Qaeda een stevige voet aan de grond heeft. De Franse minister zei dat Kouachi in 2005 in Jemen was, CNN noemt het jaartal 2011.

Volgens onbevestigde berichten hebben één of beide broers ook in Syrië gevochten.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen