BNR Topic | We moeten niet zo hysterisch doen over afluisteren, dat hoort bij een veilig Nederland
Een voormalig volksvertegenwoordiger is in de periode tussen 2005 en 2007 onderwerp geweest van een uitgebreid onderzoek van inlichtingendienst AIVD. Daarbij is zijn telefoonnummer afgetapt.
De politicus is niet op de hoogte gebracht van het onderzoek, terwijl dat wél moet. Als zulke bijzondere opsporingsmiddelen als observatie en afluisteren zijn ingezet hoort de AIVD dat te melden aan de persoon in kwestie.
Men deed dat niet, omdat anders bekend zou worden "dat de AIVD leden van politieke partijen tapt", zo staat in een rapport.
Moeten we daar nu echt verbaasd over zijn, of hoort afluisteren gewoon tot het standaard pakket van een veilige samenleving?
De BNR Topic van vanochtend luidt daarom: "We moeten niet zo hysterisch doen over afluisteren, dat hoort bij een veilig Nederland"
Ben je het daarmee eens of oneens? U kunt reageren op bnr.nl, via twitter met #bnr en op 020 4680000.