D66'er Sidney Smeets treedt terug als Tweede Kamerlid, meldt zijn partij. Smeets raakte deze week in opspraak door beschuldigingen van ongepaste seksuele avances richting minderjarige jongens.
Tussen Moskou en Washington en Kiev klinkt er meer dan vijandige retoriek over Oost-Oekraïne. In deze Perestrojkort gaan we in op de vraag wie er baat heeft hij bij een oorlog.
Gaan de terrassen snel open, kunnen we in de zomer zorgeloos naar het buitenland reizen? We zijn in deze fase van de coronacrisis vooral bezig met de korte termijn. Maar epidemioloog en OMT-lid Jan Kluytmans vreest dat het coronavirus ons dit najaar nog weleens kan verrassen. En daarom moeten we veel meer gaan testen. Ook thuis en op het werk.
In de Top van Nederland een uitgebreid gesprek met Niels Onkenhout, de directeur van de Nederlandse Loterij. Jarenlang was de Nederlandse Loterij de alleenheerser op de kansspelenmarkt in Nederland. Nu is die markt geopend voor buitenlandse spelers en moet de onderneming de concurrentiestrijd aan gaan. Hoe heeft de Nederlandse Loterij zich daarop voorbereid?
Het Lightning Network is inmiddels een aantal jaren bruikbaar en groeit gestaag door. Met developer Joost Jager spreken we over de ontwikkeling van het netwerk, de mogelijke toepassingen en gevaren. Co-host is Bas Wisselink.
Leren is hét kernvermogen van iedere organisatie. Leren brengt groei en ontwikkeling. Nee, niet stijf in de cursusbanken zitten en verplichte modules afvinken of POP-cursussen volgen. Leren is zoveel méér! Het is de mindset om je elke dag te willen ontwikkelen. Continu. By doing. On the job.
De Democraten willen het aantal rechters in het Hooggerechtshof uitbreiden. En dat ligt uiterst gevoelig. Republikeinen zijn kritisch, maar ook Joe Biden was er in 2019 nog tegen. Hoe gaat de president daarmee om? En John Boehner, de vorige Republikeinse spreker van het Huis van Afgevaardigden komt met een biografie. En daarin heeft hij een speciale, zeer directe boodschap voor Ted Cruz.
De president van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen twittert vol trots dat ook zij haar eerste prik tegen corona heeft gehad. En dat komt op een moment dat de Commissie een nieuwe vaccinstrategie aankondigt. Europaverslaggever Geert Jan Hahn over hoe die nieuwe strategie er uit gaat zien.
De Europese Commissie steekt zichzelf (en dus ook ons) flink in de schulden. De gepimpte versie van het coronaherstelfonds moet het leven van iedere Europeaan een stukje mooier maken.
Mede door Brexit slaat de vlam in de pan in Noord-Ierland. Er is spoedoverleg tussen de EU en de Britten. Maar is er wel een oplossing? Bernard Hammelburg praat erover met Brexit-expert van het Instituut Clingendael, Rem Korteweg. En de aanval op de Iraanse kernreactor was een nieuwe slag in de schaduwoorlog tussen Iran en Israël. Zijn dit soort aanvallen de nieuwe manier van oorlog voeren? Daarover Defensie-expert Peter Wijninga.
Een groep jonge economen pleit voor een Balkenendenorm in het bedrijfsleven. Zijn topsalarissen straks verleden tijd? En: Hadden beleggers eerder moeten worden gewaarschuwd over de lopende onderzoeken van het OM bij de ABN Amro bank? Dat en meer bespreken we in het boardroompanel.
Organen op een chip, dat klinkt als pure toekomstmuziek. In zekere zin is dat het ook, want de technologie staat nog in de kinderschoenen, maar de ontwikkelingen gaan razendsnel. In deze Technoloog spreken we met Jaap den Toonder, hij is bij de Technische Universiteit Eindhoven verantwoordelijk voor de ontwikkeling van deze complexe microsystemen.
‘Een veilige integratie tussen OT en IT is vrijwel onmogelijk’
De wereld veroveren met Mobility as a Service
Digital Heroes #11 - slimmer samenwerken op afstand
5. Do’s en dont’s voor vastgoedbeleggers en ondernemers
Wat kan je allemaal met het Lightning Network?
Organen op een chip
Niels Onkenhout (Nederlandse Loterij) over buitenlandse concurrentie
Exit voedselverspilling: utopie of kan het?
Hoe onderscheid je een aardbeving van een naschok?
AMdEX, de internationale marktplaats voor data
Met welke techniek en innovatie blijft kwaliteitsjournalistiek gewaarborgd?
Uitval op de werkvloer door de overgang
Beursgang Coinbase bezorgt cryptomarkten koersrecords
Update | Meer fietsers omgekomen in het verkeer
#5: CEO Schiphol: 'je moet niet zomaar willen groeien'
Zo leidt Camille Oostwegel (Oostwegel Collection) het familiebedrijf door de crisis
Leren van flexers
De toekomst van voedselveiligheid in Nederland
Een tweede huis als belegging
#27 Green Eco Furnace maakt groene houtskool
Auto-Update | Financiën geeft voorzet voor nieuw autobelastingsysteem
Rijtest | Audi S3 Sportback
#23 De impact van artificial intelligence op businessmodellen
Erik Dijkstra, Hugo Borst & Menno Bentveld
BNR Doorpakkers #55 Snowworld wacht op betere tijden
57 met Bas van Werven
5. Over ‘vergeten’ ziektes en het nut van vaccineren
Hoe Tanja Jadnanansing uitdagingen aanpakt in Amsterdam Zuidoost
Het Nationale Arbeidsmarktdebat
Nieuwe sportrealiteit heeft 'lichte regie' nodig
Nieuw: Met Afvallen en Opstaan
#10 Stoppen met bouwprojecten
#10 Stoppen als zzp'er is lastiger dan starten
Maken mijn dochters nog een ontwrichtende pandemie mee?
Spitsbrekers | Zo verliep de finale van Spitsbrekers
De toekomst van kankeronderzoek
Back to Business | Pop-up podium
Flora Holland: steunpakket onvoldoende
Oud top-judoka Ruben Houkes runt nu drie bedrijven
'Steeds moeilijker om mensen te vinden voor bestuursfunctie in gezondheidszorg'
#1 Trends ahead
Waarom is ijs glad?
Adviescast: Han Dieperink en Haris Djojosepoetro
#8 Jaap Korteweg (Vegetarische Slager)