Onzekerheid bij festivalorganisaties
Het kabinet zette maandag een streep door een groot deel van het festivalseizoen. Alle meerdaagse evenementen blijven de hele zomer verboden, maar organisatoren van eendaagse festivals weten nog altijd niet waar ze aan toe zijn. Ook voor festivals die net na 1 september gepland staan, blijft de onzekerheid. 'Het veld is ongerust en nieuwsgierig', zegt Willem Westerman, van de Vereniging van Evenementenmakers.
Luister terug | Tientallen festivalorganisaties spannen kort geding aan tegen overheid
Onaanvaardbaar
'De enige die duidelijkheid hebben gekregen zijn de meerdaagse evenementen met overnachting op de evenementenlocatie, dat zijn er een stuk of veertien. We vragen het kabinet zo snel mogelijk duidelijkheid te geven en dat vóór 13 augustus.' Westerman zegt het 'ongelooflijk vervelend en lastig' te vinden dat het kabinet pas op 13 augustus uitsluitsel wil geven. 'Dat is eigenlijk onaanvaardbaar.' Er staan immers festivals op 14 en 15 augustus gepland.
Vergoeding alleen bij verbod
'Het lastige is dat er een paar regelingen gemaakt zijn met ons dat we een schadevergoeding alleen maar kunnen krijgen als er een verbod is door de landelijke overheid. Eigenlijk gaan we door totdat we verboden worden omdat we anders failliet zijn. Alles staat klaar, de kosten zijn gemaakt - dan moet je door totdat je verboden wordt.'
Luister terug | Meerdaagse festivals tot 1 september van de baan
Ook Westerman ziet het kort geding dat evenementenorganisatie ID&T en een aantal andere organisaties tegen de staat hebben aangespannen met interesse tegemoet. 'Meerdaagse festivals zonder overnachting staan net als de eendaagse festivals nog gewoon op het programma. Die worden gebouwd en voorbereid.'