BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
ANP

Beurzen eensgezind omlaag

vrijdag 12 april 2013, 15:49 Update: vrijdag 12 april 2013, 16:42

AMSTERDAM (AFN) - De Europese aandelenbeurzen gingen vrijdagmiddag eensgezind omlaag. Beleggers namen gas terug na het mooie herstel in de afgelopen dagen. Tegenvallende cijfers over de Amerikaanse economie zorgden daarbij voor extra verkoopdruk.

De AEX-index in Amsterdam noteerde in de late middaghandel 0,6 procent lager op 349,27 punten. De MidKap zakte ook 0,6 procent tot 530,38 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tussen 0,5 en 1,3 procent.

Op Wall Street stond de Dow-Jonesindex na een uur handel 0,2 procent lager. De detailhandelsverkopen in de Verenigde Staten bleken in maart met 0,4 procent zijn gedaald. Dat is de sterkste afname in 9 maanden. Ook de index van de universiteit Michigan voor het Amerikaanse consumentenvertrouwen daalde onverwachts, naar 72,3 van 78,6 in de voorgaande maand.

Cyprus

De markt hield zijn blik ook gericht op Dublin, waar de ministers van Financiën van de eurolanden, de zogeheten eurogroep, akkoord gingen met het steunpakket voor Cyprus. Ook werd afgesproken om Ierland en Portugal meer tijd te geven om hun Europese noodleningen terug te betalen. Daar mogen ze nu 7 jaar langer over doen.

In de AEX stond elektronicaconcern Philips onderaan met een min van 2,6 procent. KPN was de grootste stijger met een winst van 3,1 procent. De Financial Times meldde dat het telecomconcern opnieuw in gesprek gaat met het Spaanse Telefónica over een mogelijke samenwerking in Duitsland. Volgens analist Jos Versteeg van Theodoor Gilissen zou het delen van de netwerken in Duitsland een aanzienlijke kostenbesparing kunnen opleveren.

DE

DE Master Blenders zakte 0,9 procent tot 12,13 euro. De Duitse investeringsmaatschappij Joh. A. Benckiser (JAB) bracht een formeel bod van 12,50 euro per aandeel uit op het koffie- en theebedrijf. Ondanks dat het formele bod lager ligt dan de 12,75 euro per aandeel die in maart werd gecommuniceerd, spreken analisten van een mooie prijs voor DE.

In de MidKap stond Brunel onderaan met een min van 3,2 procent. Volgens analisten van ING is het bericht dat het Australische olie- en gasconcern Woodside alternatieve opties onderzoekt voor het Browseproject een tegenvaller voor de detacheerder. Browse was een van de vijf grote projecten waarbij Brunel betrokken is.

De euro was 1,3090 dollar waard, tegen 1,3125 dollar bij het slot van de Europese beurzen op donderdag. De prijs van Amerikaanse olie daalde 2,5 procent tot 91,20 dollar per vat. Brentolie werd ook ruim 2 procent goedkoper op 102,05 dollar.

Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

Liveblog | Gazprom draait gaskraan naar Finland dicht; Rusland bestempelt Kremlincritici als buitenlandse 'agenten'

Bisschop VS: Pelosi ontvangt niet langer communie vanwege abortussteun

VS en Zuid-Korea bieden Noord-Korea coronahulp aan

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Oekraïne-update zaterdag, dag 87

De terugblik op 2 jaar Coronapandemie van Diederik Gommers. Deel 1

Lucht- en raketverdediging cruciaal bij handhaven artikel 5 van de NAVO

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden