‘Wall Street opent hoger’
NEW YORK (AFN) - De beurzen in New York openen maandag naar verwachting hoger, in een poging wat terrein terug te winnen na de verliezen van vorige week. De handel staat vooral in het teken van het begin van het kwartaalcijferseizoen in de Verenigde Staten.
Traditioneel komt aluminiumreus Alcoa maandag na de slotbel als eerste met de nieuwe kwartaalcijfers naar buiten. Aan het eind van de week volgen de Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo. Volgens analisten zal de markt zich met name gaan concentreren op winstcijfers, omdat ze toch al weten dat het op omzetniveau geen geweldig kwartaal was.
Aan het overnamefront maakte de Amerikaanse industriegigant General Electric (GE) bekend branchegenoot Lufkin Industries over te nemen voor circa 3,3 miljard dollar (2,5 miljard euro). Lufkin levert onder meer pompen voor de winning van fossiele brandstoffen, zogeheten jaknikkers. GE biedt de aandeelhouders van Lufkin 88,50 dollar per aandeel in contanten. Dat betekent een premie van 38 procent op de slotkoers van vorige week vrijdag.
De openingsindicatoren wijzen op winsten tussen 0,1 en 0,3 procent voor de Amerikaanse beurzen. De beurzen in New York sloten vrijdag met rode cijfers, al namen de verliezen tegen het einde van de handel wel af. Een teleurstellend banenrapport wakkerde de zorgen over de afzwakkende Amerikaanse economie verder aan. De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk 0,3 procent lager op 14.565,25 punten.