ANP8 mrt '13 18:56

Uitvaartplechtigheid Chávez begonnen

EPA
EPA

CARACAS (ANP) - Onder grote belangstelling is vrijdag in de Venezolaanse hoofdstad Caracas de uitvaartplechtigheid begonnen van president Hugo Chávez, die dinsdag op 58-jarige leeftijd overleed. Zeker 30 staatshoofden en regeringsleiders woonden de plechtigheid in de militaire academie bij, onder wie de Cubaanse president Raúl Castro en president Aleksandr Loekasjenko van Wit-Rusland.

De Venezolaanse vicepresident Nicolás Maduro begon de plechtigheid. Hij legde op de kist van Chávez een zwaard dat heeft toebehoord aan de 19e-eeuwse revolutionair Simón Bolívar, het grote voorbeeld en de inspiratiebron voor Chávez.

Buiten het gebouw verzamelden zich vele duizenden aanhangers van de overledene. Ze riepen leuzen als ,,Chávez leeft'' en ,,de strijd gaat door''.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen