Sytze van der V. op korte termijn vrij
ZUTPHEN (ANP) - Pedoseksueel Sytze van der V. (65) komt op ,,korte termijn'' vrij. Dat zegt zijn advocate Ivonne Leenhouwers donderdag. De raadkamer heeft namelijk zijn voorarrest opgeheven, licht Leenhouwers toe.
Van der V. werd in april in zijn cel aangehouden, omdat hij wordt verdacht van het bezit van kinderporno. Er zijn verdachte afbeeldingen gevonden op zijn computer die in beslag werd genomen toen hij eind januari terug de gevangenis in moest. Dat gebeurde omdat hij het de reclassering onmogelijk maakte om toezicht op hem te houden.
Sytze van der V. werd veroordeeld voor misbruik van jongens in de Eindhovense wijk Woensel. Zijn zaak werd in 2009 landelijk bekend toen burgemeester Rob van Gijzel hem een gebiedsverbod oplegde voor heel Eindhoven.