China boekt handelstekort
PEKING (AFN/BLOOMBERG) - China heeft in maart onverwacht een klein handelstekort geboekt. Dat blijkt uit cijfers die de Chinese overheid woensdag heeft gepubliceerd.
De export van China groeide in maart met 10 procent ten opzichte van het voorgaande jaar, terwijl de import met ruim 14 procent toenam. De waarde van de import overtrof die van de export daardoor met 880 miljoen dollar. Economen voorspelden gemiddeld juist een handelsoverschot van ruim 15 miljard dollar. Daarmee zou het overschot ongeveer even groot zijn geweest als in februari.
De groei van de export was aanzienlijk lager dan in de eerste twee maanden van dit jaar. Daarin groeide de export van 's werelds op een na grootste economie nog met ruim 20 procent. De import herstelde juist sterk van de krimp van 15 procent die in februari werd gemeten. Het beeld over die maand wordt echter vertekend door het Chinese nieuwjaar. Dat feest vond dit jaar in februari plaats, terwijl het in 2012 in januari werd gevierd.
Economische problemen
De economische problemen van Europa gaan niet ongemerkt aan China voorbij. In het eerste kwartaal van 2013 zakte de export van China naar Europa met bijna 2 procent ten opzichte van vorig jaar. De uitvoer naar de Verenigde Staten groeide in de eerste 3 maanden van dit jaar daarentegen met bijna 11 procent.
China zag zijn economische groei vorig jaar afzwakken tot 7,9 procent. Dat was het laagste niveau sinds 2008. De komende jaren mikt het land op een groei van ongeveer 7,5 procent per jaar. De financieel directeur van mijnbouwgigant BHP Billiton voorspelde dinsdag dat die groei over enkele jaren zal afzwakken tot circa 6 procent.