Cyprus mag schuiven met spaardersheffing
BRUSSEL (ANP) - Cyprus krijgt de ruimte om met de percentages van de heffing op spaargeld te gaan schuiven. Dat bleek uit de verklaring van de voorzitter van de zogeheten eurogroep, Jeroen Dijsselbloem, na telefonisch overleg tussen de ministers van Financiën van de 17 eurolanden maandagavond.
De Cypriotische autoriteiten zullen een meer progressieve spaardersheffing gaan invoeren dan was afgesproken, mits de maatregelen het beoogde bedrag halen, zo werd maandag afgesproken.
Op de vroege zaterdagochtend kwam de eurogroep overeen dat spaarders met tegoeden tot 100.000 euro een eenmalige heffing van 6,75 procent moeten gaan betalen. Grotere spaarbedragen zouden met 9,9 procent worden belast. Deze maatregelen zouden 5,8 miljard euro moeten opbrengen. Er ontstond veel commotie over met name de heffing voor kleine spaarders.