Zuid-Korea wil onderhandelen met Noord
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft Noord-Korea opgeroepen plaats te nemen aan de onderhandelingstafel. Dat heeft het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap donderdag gemeld.
Zuid-Korea en de Verenigde Staten vrezen dat Noord-Korea op ieder moment een rakettest kan doen. Een ballistische raket met een geschat bereik van 3000 kilometer staat volgens beide landen klaar voor lancering. Op satellietbeelden hebben de Amerikanen gezien dat raketten naar de oostkust zijn verplaatst.
De verwachting is dat de Noord-Koreanen geen waarschuwing afgeven voor de lancering. In Zuid-Korea en Japan zijn de veiligheidsmaatregelen opgevoerd. In de Japanse hoofdstad Tokio zijn uit voorzorg afweersystemen tegen de raketten geplaatst.
Als Noord-Korea daadwerkelijk een rakettest doet, is dat zeker niet de eerste keer. De spanningen op het Koreaanse eiland zijn de afgelopen maanden tot het kookpunt gestegen. Het noorden deed in december een rakettest en in februari een kernproef.