BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
ANP

Griekse hoop zet beurzen hoger

donderdag 8 maart 2012, 11:51

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen donderdag eensgezind omhoog. De hoop dat voldoende private partijen mee zullen doen aan de Griekse schuldenruil en een faillissement van Griekenland zal worden voorkomen, zorgde voor optimisme.

,,De stemming is opvallend positief. Vooral de financials en de cyclische aandelen doen het goed. Het is wachten op een Griekse deal, en men heeft er blijkbaar veel vertrouwen in. In Amsterdam vallen de cijfers van BAM in goede aarde. Verder is het nog wachten op de ECB en de Bank of England", aldus private banker André Sirks van Theodoor Gilissen.

De AEX-index in Amsterdam noteerde in de middaghandel 1,6 procent hoger op 324,60 punten. De MidKap-index won 1,4 procent tot 533,30 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tussen 1,3 en 2,1 procent.

Sanering

Griekenland zal naar verwachting vrijdagochtend de officiële resultaten van de onderhandelingen over de schuldsanering bekendmaken. De deadline waarvoor banken en andere financiële instellingen kunnen instemmen met de schuldenruil verloopt donderdagavond om 21.00 uur.

Om de overeenkomst over de gedeeltelijke kwijtschelding te laten lukken, wil Griekenland dat minimaal 90 procent van de private schuldeisers aan de deal meedoet. Athene wil het geheel afblazen als minder dan 75 procent bereid is om te schikken.

Cijfers

De beurzen kregen ook veel bedrijfsresultaten te verwerken. In de AEX steeg Air France-KLM 2,4 procent en werkte daarmee een eerder koersverlies weg. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie is vorig jaar diep in de rode cijfers gedoken door de hoge brandstofprijzen.

In de MidKap voldeden de resultaten van bouwbedrijf BAM aan de verwachtingen. Het aandeel klom 4,3 procent. Delta Lloyd steeg 1 procent. De verzekeraar handhaafde bij de presentatie van de jaarcijfers de doelstellingen voor 2012 en 2013.

Supermarkten

Delhaize zakte in Brussel ruim 6 procent. Het Belgische supermarktconcern zag de winst in het vierde kwartaal van 2011 met bijna 50 procent afnemen. De Franse supermarktketen Carrefour bracht ook tegenvallende resultaten naar buiten en verloor in Parijs 0,9 procent.

Het Europese lucht- en ruimtevaartconcern EADS steeg daarentegen 8,9 procent in Parijs. Het moederbedrijf van vliegtuigbouwer Airbus heeft een sterk jaar gedraaid, waarin de winst met 87 procent omhoogschoot tot 1,03 miljard euro.

InBev

Bierbrouwer Anheuser-Busch InBev won in Brussel bijna 3 procent na bekendmaking van sterke cijfers. In Frankfurt klom Henkel 0,7 procent nadat de Duitse fabrikant van wasmiddelen en verzorgingsproducten in 2011 een recordwinst behaalde.

De euro was 1,3225 dollar waard, tegen 1,3155 dollar aan het einde van de Europese beurshandel woensdag. De prijs van Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 107,09 dollar per vat en Brentolie werd ruim 1 procent duurder op 125,48 dollar per vat.

Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

Eerste geval apenpokkenvirus in Nederland; Spoedvergadering WHO

Regeringsploeg Macron compleet, Catherine Colonna wordt buitenlandminister

CNV stelt Staat aansprakelijk voor long Covid bij zorgmedewerkers

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Klassiekers moeten over op eFuel

De komende economische clusterfuck

Hans Bakker (Floriade) over de uit de hand gelopen begroting

De beursbelofte van 2022 stelt nu al zwaar teleur

Vertrouwen komt te voet en gaat per Nokia 301

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden