
NEW YORK (ANP) - Wall Street dook donderdag dieper in het rood door tegenvallende derdekwartaalcijfers van internetgigant Google, die bovendien uren eerder dan verwacht bekendgemaakt werden. De stemming was al vanaf het begin van de handel negatief, onder meer door een stijging van het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering vorige week.
De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent lager op 13.548,94 punten en de S&P 500-index daalde 0,2 procent tot 1457,34 punten. De Nasdaq werd het hardst geraakt door Google en verloor 1 procent tot 3072,87 punten.
Google zag de winst met 20 procent dalen van 2,73 miljard dollar tot 2,18 miljard dollar. Exclusief eenmalige posten bedroeg de winst per aandeel 9,03 dollar, een stuk lager dan de 10,65 dollar waarop analisten in doorsnee rekenden. De omzet steeg wel, met 45 procent tot 14,1 miljard dollar.
Grillig
Het internetbedrijf stelde dat drukkerijgroep RR Donnelly de cijfers zonder toestemming van Google wereldkundig maakte. De handel in aandelen Google werd door Nasdaq stilgelegd. Op dat moment stond het aandeel ruim 9 procent in de min.
,,Iedereen wacht op de hervatting van de handel in Google'', zei een handelaar in New York. ,,Het staat vast dat het koersverloop dan grillig zal zijn.'' De handel werd drie kwartier voor het slot hervat, waarna de koers inderdaad heen en weer schoot. Google sloot uiteindelijk met een verlies van 8 procent.
Uitkeringsaanvragen
Een uur voor de opening van Wall Street bleek dat het aantal uitkeringsaanvragen vorige week met 46.000 stuks steeg tot 388.000. Economen rekenden in doorsnee op 365.000 aanvragen.
De verliezen van de Dow en de S&P 500 werden, in tegenstelling tot de Nasdaq, gedempt door beter dan verwachte kwartaalresultaten van telecomconcern Verizon en Travelers Companies (plus 3,6 procent).
Natuurrampen
Het schadeverzekeringsbedrijf behaalde een recordhoge operationele winst, vooral dankzij hogere premie-inkomsten en geringe schade door natuurrampen. Verizon (plus 2,4 procent) rapporteerde een recordwinst, die vooral te danken was aan mobiele telefonie.
De euro noteerde 1,3070 dollar in vergelijking met 1,3102 dollar bij het slot van de Europese beurzen.