TKH ziet omzet en resultaat dalen
HAAKSBERGEN (AFN) - Technologiebedrijf TKH heeft de omzet en het resultaat in het eerste kwartaal zoals verwacht zien dalen. Dat maakte het bedrijf, dat zich onder meer bezighoudt met het aanleggen van glasvezelnetwerken en beveiligingssystemen voor gebouwen, woensdag bekend.
De omzet daalde op jaarbasis met 7 procent tot 259 miljoen euro, in lijn met de verwachting van analisten. Het ebita-resultaat kwam met 20,2 miljoen euro licht boven de analistenverwachting van 19,5 miljoen euro uit en daalde op jaarbasis met 12 procent.
Een uitzonderlijk goed eerste kwartaal van 2011 zorgde volgens het bedrijf voor een lastige vergelijkingsbasis. Ten opzichte van het vierde kwartaal steeg de omzet wel.
Industrial Solutions
Bij de divisie Industrial Solutions was de omzetdaling het sterkst met 9,2 procent. De orderinname nam hier in het eerste kwartaal toe. Bij Building Solutions daalde de omzet met 8,5 procent. Dit onderdeel heeft last van ongunstige marktomstandigheden in de bouw- en constructiesector. Het onderdeel Telecom Solutions zag de omzet toenemen met 5 procent, vooral dankzij een groei in glasvezelsystemen.
TKH vindt het nog te vroeg voor een winstverwachting over 2012, gezien de onzekere economische omstandigheden. Het bedrijf streeft ernaar om die tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers wel te geven.