'Licht hogere opening Wall Street'
NEW YORK (AFN) - In New York zullen de beurzen woensdag naar verwachting licht hoger beginnen. Beleggers hopen dat de Amerikaanse Federal Reserve (Fed) na afloop van de vergadering over het te voeren monetaire beleid een nieuwe steunronde zal aankondigen.
De markten houden er in ieder geval rekening mee dat de Fed de zogenoemde 'operatie Twist' voortzet. Hierbij worden kortlopende obligaties verkocht en langlopende obligaties aangekocht om zo de lange rente laag te houden en de groei te stimuleren. Het besluit wordt om 18.30 uur (Nederlandse tijd) bekendgemaakt.
Het aandeel Procter & Gamble zakt ruim 2 procent in de voorbeurshandel. De Amerikaanse fabrikant van huishoud- en verzorgingsmiddelen waarschuwde dat de winst en omzet in het vierde kwartaal van het boekjaar 2011/2012 lager zullen uitvallen dan verwacht. Het concern heeft last van wisselkoerseffecten, een trager dan verwachte groei van de markt en druk op het marktaandeel in ontwikkelde landen.
De openingsindicatoren wijzen op winsten tussen 0,1 en 0,3 procent voor de Amerikaanse beurzen. De beurzen op Wall Street sloten dinsdag met overtuigende winsten. Beleggers liepen vooruit op de mogelijke aankondiging van nieuwe stimuleringsmaatregelen door de Federal Reserve. De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent hoger op 12.837,33 punten.