Eurostar vervoert iets meer passagiers
BRUSSEL (AFN) - Eurostar, de treindienst die het Europese vasteland verbindt met het Verenigd Koninkrijk, heeft vorig jaar 9,7 miljoen passagiers vervoerd, een lichte stijging van 2 procent ten opzichte van 2010. Dat maakte de onderneming donderdag bekend.
De omzet klom met 6 procent tot 803 miljoen pond (884 miljoen euro). De nettowinst kwam uit op 20,8 miljoen pond.
Het aantal vrijetijdsreizigers groeide in 2011 met 2 procent, terwijl het aantal zakenreizigers met 3 procent daalde. In het vierde kwartaal nam dit aantal zelfs af met 5 procent, ,,een bewijs van een verslechterende economische toestand en de schuldencrisis in de Eurozone die de vraag hebben doen afnemen'', aldus het bedrijf.
BRIC
Volgens Eurostar telde 2011 opmerkelijk meer internationale passagiers van buiten de EU, uit vooral opkomende landen als Brazilië, Rusland, India en China (plus 20 procent). Deze passagiers zijn goed voor 9 procent van alle Eurostarpassagiers. De belangrijkste markten qua omvang voor Eurostar buiten Europa zijn de Verenigde Staten, Latijns-Amerika en Zuidoost-Azië.
Eurostar voorziet voor dit jaar een verhoogde vraag naar reizen naar Londen vanwege de Olympische en Paralympische Spelen. Het bedrijf is in handen van het Franse SNCF, de Belgische NMBS en het Britse LCR.