Meer dan 40 doden door aanslagen Nigeria
KADUNA (ANP) - Het dodental van het sectarisch geweld in Nigeria tijdens de paasdagen is opgelopen tot meer dan 40. Alleen al door de ontploffing van twee autobommen bij een kerk in het noorden van Nigeria werden op eerste paasdag minstens 38 mensen gedood.
Vooral taxichauffeurs en voorbijgangers zijn het slachtoffer van de explosies bij de kerk in Kaduna, liet een functionaris weten. Tientallen mensen raakten gewond, van wie er zeker 13 ernstige verwondingen hebben. Een medewerker van het Rode Kruis zei dat het aantal dodelijke slachtoffers wel eens veel hoger zou kunnen uitvallen dan de officiële cijfers.
Christenen in het noorden van Nigeria hebben steeds vaker te lijden onder aanslagen van de islamitische beweging Boko Haram. Er werden tijdens de paasdagen ook mensen doodgeschoten, een agent, een politicus, een meisje van 7 en een andere burger. Tijdens Kerstmis liet deze militante groep een bom ontploffen in een kerk bij Abuja, waardoor 44 personen omkwamen.
De bloedige acties van Boko Haram hebben sinds medio 2009 al ruim 1000 levens gekost. De groep eiste ook de verantwoordelijkheid op voor de aanslag op het VN-hoofdkwartier in Abuja op, die in augustus 25 levens kostte. De verantwoordelijkheid voor de aanslagen van zondag is nog niet opgeëist.