Brits leger op standby tijdens Spelen
LONDEN (ANP) - Het Britse leger zet tijdens de Olympische Spelen in Londen 3500 extra militairen in voor de beveiliging. Dat gebeurt omdat het ingehuurde beveiligingsbedrijf G4S niet voldoende personeel kan leveren. Dat bevestigde het Britse ministerie van Defensie donderdag.
Door de extra inzet zullen bij elkaar 17.000 militairen bij het sportevenement betrokken zijn. Volgens minister Philip Hammond trekt de inzet een spoor in zijn organisatie maar is het ,,verstandig'' om de veiligheid te waarborgen.
Ook elders in Engeland groeien de zorgen over de veiligheid en infrastructuur tijdens de Olympische Spelen. In de nacht van woensdag op donderdag verscheen een onafhankelijk rapport waarin de onderzoekers concluderen dat de extra personeelsleden op de Londense luchthaven Heathrow onvoldoende zijn voorbereid op het grote aantal passagiers dat hun te wachten staat.