ANP6 jul '12 16:28

Peugeot ziet omzet dalen

PARIJS (AFN) - De Franse autoproducent PSA Peugeot Citroën heeft de omzet in het eerste halfjaar van 2012 met 13 procent zien dalen. Dat maakte het concern vrijdag bekend.

Het bedrijf verkocht in de afgelopen zes maanden 1,6 miljoen auto's. De daling is volgens het concern onder meer te wijten aan de zwakke marktomstandigheden in Europa. Hier daalden de verkopen met 18 procent tot 980.000 auto's. Ook had het bedrijf last van het stoppen van activiteiten in Iran vanwege internationale sancties.

Binnenkort maakt de autobouwer waarschijnlijk meer besparingsmaatregelen bekend, nadat eerder al bekend werd dat er 4000 banen verdwijnen. In februari sloot het bedrijf een samenwerking met het Amerikaanse General Motors om de kosten te drukken.

Het aandeel van het concern ging in de middaghandel ruim 7 procent onderuit.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen