Toch 'ontbijtduel' voor hockeyers Oranje
SYDNEY (ANP) - Ric Charlesworth de vermaarde bondscoach van de Australische hockeyers, heeft deels zijn zin gekregen. Zijn favoriete team hoeft tijdens de Olympische Spelen van Londen 2012 in de groepsfase nog maar twee in plaats van drie 'ontbijtduels' af te werken.
Op 7 augustus is het duel met Pakistan verschoven van 08.30 uur naar 10.45 uur. Daardoor moet de Nederlandse ploeg tegen Zuid-Korea, in de andere poule, op het zeer vroege tijdstip beginnen.
Charlesworth die zowel de wereldtitel met het vrouwen- als het mannenteam veroverde, vond het oneerlijk en onsportief dat zijn ploeg onevenredig vaak in Londen om 05.00 uur moest opstaan om zich voor te bereiden op de ochtendduels. In de andere groep bijvoorbeeld hadden de concurrenten Duitsland en Nederland geen enkele vroege opdracht. Na het succesvolle protest van Australië is Oranje nu dus ook één keer de klos om 08.30 uur.