Al-Qaeda leider met Europese banden gepakt
ISLAMABAD (ANP) - Pakistan heeft een belangrijke leider van al-Qaeda gearresteerd die contacten zou hebben met militanten in Europa. Dat hebben de autoriteiten woensdag laten weten.
Het gaat om Naamen Maziche, een Fransman van Algerijnse afkomst. Hij zou ook een rol hebben gespeeld in de bloedige aanslagen op 11 september 2001 in de Verenigde Staten.
Maziche zou een nauwe band hebben met Younis al-Mauritani, een leider die in september werd gearresteerd. Deze wordt verantwoordelijk gehouden voor het organiseren van terroristische aanslagen in Europa, Australië en de Verenigde Staten.
Volgens de Pakistaanse autoriteiten volgde de arrestatie van Maziche op verhoren van al-Mauritani die vertelde dat de Fransman Pakistan via Iran was binnengekomen. Hij werd bij de grens tussen Iran en Pakistan aangehouden.