Meisje dood bij bomaanslag Italiaanse school
ROME (ANP) - Door een bomexplosie voor een school in de Zuid-Italiaanse stad Brindisi is zaterdag een 16-jarig meisje om het leven gekomen. Vijf andere leerlingen raakten gewond, van wie twee ernstig, toen ze op het punt stonden de school binnen te gaan.
Berichten dat ook een tweede meisje was gedood, zijn later door een plaatselijk ziekenhuis tegengesproken. Dit meisje is na een spoedoperatie nog steeds in kritieke toestand, maar leeft, volgens het ziekenhuis.
Volgens een veiligheidsfunctionaris zou de bom in een container zijn afgegaan. De Italiaanse krant Repubblica meldde dat het ging om twee explosies voor de Francesca Morvillo Falcone-school, die grote paniek veroorzaakten onder de leerlingen. De explosieven zaten volgens de krant vermoedelijk in rugtassen die voor de school waren achtergelaten.
Motieven
De Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken Anna Maria Cancellieri zei dat onderzoekers kijken naar ,,meerdere'' mogelijke motieven voor de aanslag. Ze voegde eraan toe dat er ,,verschillende hypotheses zijn, maar dat geen enkele zeker is''.
De betreffende school is vernoemd naar de vrouw van de bekende antimaffiarechter Giovanni Falcone. De rechter, zijn vrouw en drie bewakers kwamen 20 jaar geleden door een bomaanslag om het leven toen de Siciliaanse maffia met een halve ton dynamiet de weg tussen Palermo en het vliegveld opblies.