BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
ANP

Wall Street blijft nerveus

woensdag 16 mei 2012, 21:39 Update: woensdag 16 mei 2012, 22:28
EPA
EPA

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street bleven woensdag nerveus. Enerzijds drukte Griekenland weer eens de stemming, anderzijds waren er goede macrocijfers. De publicatie van de notulen van de rentevergadering van de Federal Reserve in april zorgde voor weinig beroering, hoewel de Amerikaanse centrale bank een nieuwe steunronde voor de economie niet uitsloot.

De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent lager op 12.598,55 punten en de S&P 500-index ging 0,4 procent omlaag tot 1324,80 punten. De Nasdaq verloor 0,7 procent tot 2874,04 punten.

Bronnen binnen de ECB verklaarden tegenover persbureau Reuters dat de geldkraan is afgesloten omdat een aantal Griekse banken door gebrek aan nieuwe financiering een negatief eigen vermogen heeft. Om die reden zou de ECB de banken niet meer kunnen lenen. De Griekse banken moeten zich nu voor noodleningen wenden tot de centrale bank in eigen land.

Sussende woorden

Tegenover dat negatieve nieuws ten aanzien van Griekenland, stonden sussende woorden van de Duitse bondskanselier Angela Merkel en de Franse president François Hollande. Zij beloofden dinsdagavond nog de Grieken te zullen blijven helpen in de bestrijding van de crisis.

,,Beleggers wachten op wat er komen gaat in Europa. Het punt waarop er iets moet gebeuren komt steeds naderbij'', aldus een handelaar in New York.

Steunronde

Uit de notulen van de Fed bleek dat meer beleidsmakers dan bij de vergadering in maart rekening houden met een eventuele nieuwe steunronde. Dat doet de centrale bank door obligaties op te kopen. Het huidige programma loopt volgende maand af. De beleidsmakers zagen recent een verbetering van de arbeidsmarkt, maar ze denken dat de werkloosheid slechts geleidelijk zal afnemen.

In de Dow was het industrieel conglomeraat General Electric (GE) (plus 3,3 procent) de sterkste stijger. De financieringstak van GE, GE Capital, kreeg van de Fed toestemming om een deel van de winst uit te keren aan het moederbedrijf. Dat gebeurt in de vorm van 4,5 miljard dollar aan dividend.

Onder druk

Banken stonden flink onder druk door de aanhoudende eurocrisis. Bank of America, Citigroup en JPMorgan Chase verloren tussen 2,1 en 3,1 procent.

Technologiegigant Apple (min 1,3 procent) kreeg de handen niet op elkaar na berichten dat het bedrijf werkt aan een grotere versie van de iPhone. Die krijgt volgens bronnen bij Aziatische toeleveranciers een scherm van 4 inch in plaats van 3,5 inch op de huidige modellen. Aartsrivaal Samsung boekt momenteel succes met een smartphone die een scherm heeft van 4,3 inch.

De euro noteerde 1,2711 dollar in vergelijking met 1,2726 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De prijs van een vat ruwe Amerikaanse olie daalde 1,4 procent tot 92,64 dollar.

Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

Musk: overname Twitter wellicht voor lagere prijs

Zweden wil bij NAVO, Noren, Denen en IJsland beloven steun

Christendemocraten grootste partij in Noordrijn-Westfalen

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Oekraïne-update maandag, dag 82

Het Faillissement | Marc van Zanten

#128: Jeroen Akkermans ziet een patroon in de door Rusland gevoerde oorlogen

Op het slechtste coronascenario zijn we ook het slechtst voorbereid

Deze Nederlander bouwt aan een klimaatbestendig New York

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden