BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
ANP

'Beurzen opgelucht na Griekse verkiezingen'

maandag 18 juni 2012, 7:49 Update: maandag 18 juni 2012, 8:32

AMSTERDAM (AFN) - De Europese beurzen zullen maandag waarschijnlijk fors hoger openen, nadat het Europese reddingsplan voor Griekenland lijkt te zijn gered. De Griekse conservatieven hebben vrijwel zeker de parlementsverkiezingen van zondag gewonnen. Met de socialistische Pasok erbij is er een absolute meerderheid voor bezuinigingen en Europese noodhulp.

,,De AEX opent 5 punten ofwel zo'n 2 procent hoger. Ook de Duitse DAX zal fors hoger openen. De markt slaakt een zucht van verlichting na de overwinning van de pro-Europese partijen in Griekenland. Het is nu wachten op de regeringsformatie in Griekenland. De vraag blijft of we dit vast kunnen houden, want het is niet zo dat al het leed nu geleden is'', aldus Barry van der Laan, hoofd van IG Markets Netherlands.

Duitsland gaat ervan uit dat de nieuwe Griekse regering zich aan zijn afspraken met Europa zal houden. Dat heeft bondskanselier Angela Merkel zondagavond laat verklaard. Ze sprak telefonisch met de leider van de conservatieve partij Nieuwe Democratie, Antonis Samaras. Duitsland liet wel doorschemeren dat er nog een keer met de Grieken kan worden gepraat over de opgelegde bezuinigingen.

Schuldencrisis

De Europese schuldencrisis staat maandag en dinsdag ook centraal bij de G20-top in het Mexicaanse Los Cabos. Grootmachten als de Verenigde Staten en China voorzien grote problemen als de crisis in de eurozone niet wordt verholpen en verhogen de druk op vooral Duitsland om beslissende stappen te zetten.

In het Verre Oosten lieten de beurzen maandag stevige winsten zien. Beleggers reageerden opgelucht op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Griekenland. In Tokio eindigde de Nikkei 1,8 procent hoger op 8721 punten. Dat is het hoogste slotniveau in een maand tijd.

Stembusgang

Afgelopen vrijdag keken beleggers in Europa en de Verenigde Staten nerveus vooruit naar de Griekse verkiezingen op zondag. Zij vestigden hun hoop op een snelle interventie van de centrale banken in het geval dat de stembusgang een negatieve uitslag zou hebben. Deze hoopvolle verwachting stuwde de koersen. De stemming bleef goed, ondanks tegenvallende cijfers over de Amerikaanse economie.

De AEX-index in Amsterdam sloot 1,9 procent hoger op 297,58 punten. De MidKap-index kreeg er 2,3 procent bij tot 492,11 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen respectievelijk 1,5 en 1,8 procent. Londen bleef achter met een plus van 0,2 procent.

Euro

In New York eindigde de Dow-Jonesindex 0,9 procent hoger op 12.767,17 punten. De S&P 500-index klom 1 procent tot 1342,83 punten en technologiebeurs Nasdaq kreeg er 1,3 procent bij op 2872,80 punten.

De euro zat in de lift na de overwinning van de pro-Europese partijen in Griekenland. De eenheidsmunt was maandag voor opening van de aandelenbeurzen 1,2709 dollar waard, tegen 1,2640 dollar aan het eind van de Europese beurshandel vrijdag. De prijs van Amerikaanse olie steeg 1 procent tot 84,84 dollar per vat en Brentolie klom 1,1 procent tot 98,66 dollar per vat.

Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

'Biden wil Amerikanen deel studieschuld kwijtschelden'

VS leggen Noord-Korea nieuwe sancties op na rakettesten

Luchtvaartmaatschappijen tegen verplicht schrappen vluchten

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Dit is Lucid van plan in Nederland

Schaal van Hebben | Nintendo Switch Sports

Zijn we te bang voor escalatie?

Arthur van Schayk (Remeha) over het verplicht installeren van warmtepompen

Waarom we netter zouden moeten praten tegen dieren

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden