BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
ANP

Beurzen onderuit door groeizorgen

dinsdag 10 april 2012, 15:59 Update: dinsdag 10 april 2012, 16:53

AMSTERDAM (AFN) - De Europese beurzen gingen dinsdag hard onderuit. Een slecht Amerikaans banenrapport en een tegenvallend Chinees importcijfer wakkerde de bezorgdheid over de wereldwijde economische groei aan.

De AEX-index in Amsterdam noteerde een uur voor het slot 1,9 procent lager op 308,87 punten. De MidKap-index zakte 2,4 procent tot 514,05 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tussen 1,2 en 1,9 procent.

,,We zijn weer terug bij af. De AEX staat zelfs weer in de min voor het jaar. Het begint te kraken en de onrust keert terug'', aldus handelaar Erik Nugteren van Hof Hoorneman Bankiers.

Staatspapier

Beleggers zochten hun toevlucht tot veiligere havens zoals de Duitse en Amerikaanse staatsobligaties. De rente op Duitse staatspapier zakte daardoor sterk, terwijl Zuid-Europese rentes verder opliepen. Ook het renteverschil tussen Duitsland en Nederland nam stevig toe.

De Spaanse rente naderde weer de grens van 6 procent. Dat is een niveau dat door veel deskundigen als onhoudbaar wordt beschouwd en dat vorig jaar aanleiding was voor de Europese Centrale Bank om steunaankopen van Spaanse obligaties uit te voeren in een poging de rente drukken.

Voorzichtig

In New York, waar beleggers maandag al konden reageren op het teleurstellende banenrapport, stond de Dow-Jonesindex na een uur handelen 0,4 procent lager. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de kwartaalcijfers van het Amerikaanse aluminiumconcern Alcoa.

Ook waarschuwde Ben Bernanke, voorzitter van de Federal Reserve, dat de Amerikaanse economie nog altijd ,,ver van een volledig herstel'' is. De Fed-voorzitter zette daarmee wel de deur op een kier voor een mogelijke derde steunronde voor de Amerikaanse economie.

AkzoNobel

In de AEX was SBM Offshore veruit de grootste daler met een verlies van ruim 10 procent. De maritiem dienstverlener is een intern onderzoek begonnen naar handelspraktijken die mogelijk niet door de beugel kunnen. Het bedrijf heeft de relevante autoriteiten op de hoogte gesteld van het onderzoek maar gaf verder geen details.

Verffabrikant AkzoNobel was de enige stijger in de AEX met een winst van 0,2 procent na een adviesverhoging door ING. Air France-KLM verloor 1,9 procent ondanks sterke vervoercijfers. De luchtvaartcombinatie vervoerde in maart 6,8 procent meer passagiers.

Overname

KPN daalde 0,3 procent. Het telecomconcern ziet af van de overname van het kabelbedrijf Caiway. De overname stuitte op te veel bezwaren van mededingingswaakhond NMa.

De euro was 1,3108 dollar waard, tegen 1,3065 dollar aan het eind van de Europese beurshandel donderdag. De prijs van Amerikaanse olie dalde 0,5 procent tot 101,92 dollar per vat en Brentolie zakte 1,1 procent tot 121,36 dollar per vat.

Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

WHO verwacht meer apenpokkengevallen

Filmmaker Heddy Honigmann op 70-jarige leeftijd overleden

Liveblog | Gazprom draait gaskraan naar Finland dicht; Rusland bestempelt Kremlincritici als buitenlandse 'agenten'

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image
  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden