Gé Reinders herdenkt bevrijding Ravensbrück
ROERMOND (ANP) - De Roermondse zanger Gé Reinders speelt op 22 april in Ravensbrück bij de jaarlijkse herdenking van de bevrijding van het voormalige concentratiekamp in deze Duitse plaats. Reinders, landelijk bekend van onder meer het nummer ,,bloasmuziek'', zal er een toespraakje houden en twee liedjes zingen, maakte hij woensdag bekend.
,,Ik vind het een heel spannende, maar ook eervolle uitnodiging'', zei hij. Reinders bezocht Ravensbrück eerder al op zoek naar het verzetsverleden van zijn moeder, die in het kamp gevangen heeft gezeten. Dit bezoek beschreef hij in zijn literaire debuut ,,Het zakdoekje''.
Het oorlogsverleden van moeder Grada van Horen vormt ook de rode draad in zijn theatervoorstelling ,,Helden’' dat twee seizoenen in de Nederlandse theaters liep.