ANP19 nov '12 14:05Aangepast op 19 nov '12 14:27

'Wapenstilstand Gazastrook dichtbij'

CAÏRO (ANP) - De onderhandelingen tussen Israël en de Palestijnen in de Gazastrook over een wapenstilstand zouden wel eens snel resultaat kunnen opleveren. Dat zei de Egyptische premier Hisham Kandilmaandag.

Egypte speelt een cruciale rol in de onderhandelingen die op dit moment gaande zijn. Kandil zei te geloven dat de onderhandelaars dichtbij een akkoord zijn.

Een hoge ambtenaar van premier Benjamin Netanyahu zei maandag dat Israël klaar is voor een grondoffensief in de Gazastrook, maar dat het de voorkeur geeft aan een diplomatieke oplossing.

Zo'n oplossing moet garanderen dat de Israëlische bevolking in het zuiden in vrede kan leven. ,,Als dat mogelijk is, zou een grondoffensief niet langer nodig zijn. Als diplomatie faalt, zouden we wel eens geen ander alternatief hebben dan grondtroepen te sturen'', zei de topambtenaar.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen