EU waarschijnlijk in hoger beroep inzake ING
BRUSSEL (AFN) - De Europese Commissie gaat ,,zeer waarschijnlijk'' in hoger beroep in de zaak rond de staatssteun aan ING. Dat heeft Europees Commissaris Joaquín Almunia (Concurrentie) maandag tegen meerdere journalisten gezegd, zo bevestigde zijn woordvoerder.
Begin maart oordeelde het Europees Hof van Justitie dat de kritiek van de commissie op de staatssteun van het Nederlandse financieel concern ING slecht onderbouwd was. De commissie stelde dat ING werd bevoordeeld door een wijziging van voorwaarden voor terugbetaling van een kapitaalinjectie. Maar volgens het hof kon het dagelijks bestuur van de Europese Unie dat niet aantonen. De commissie heeft de zaak onvoldoende onderzocht, aldus het hof.
Een definitief besluit is nog niet genomen, zo benadrukte de zegsman. Een hoger beroep door de Europese Commissie moet binnen 2 maanden na het vonnis ingediend zijn.