ANP20 jan '12 06:13Aangepast op 20 jan '12 07:53

Federer naar vierde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Zwitserse tennisser Roger Federer heeft vrijdag een lastige klip richting de finale van de Australian Open omzeild. De nummer drie van de ranglijst was in de derde ronde het Kroatische servicekanon Ivo Karlovic in drie sets de baas: 7-6 (6) 7-5 6-3.

Met name in de eerste set was de strijd spannend. De boomlange Karlovic kreeg in de tiebreak van die set op eigen service een setpunt, maar kon dat niet verzilveren. Federer deed dat vervolgens wel en trok daarna de partij redelijk gemakkelijk naar zich toe.

Federer, die vier keer de Australian Open won, gaf na de partij toe dat hij in de eerste set wat gelukkig was. ,,Ik wist dat het moeilijk zou worden en dat ik moest toeslaan op de juiste momenten. Ik had absoluut wat geluk, maar begon wel steeds beter te spelen naarmate de wedstrijd vorderde'', zei de 30-jarige Zwitser, die 55 winners sloeg en slecht 13 fouten noteerde. Met 9 aces bleef Federer ook nog aardig in het spoor van Karlovic, die er 15 produceerde.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen