LONDEN (ANP) - Op de voorlaatste dag van de Olympische Spelen komen zaterdag namens Nederland de hockeyers en de estafettemannen (4x100 meter) in actie. Na de vrouwen gaan nu de mannen op jacht naar de olympische hockeytitel. Na de sensationale zege op Groot-Brittannië van donderdag wacht nu Duitsland in de finale.
De wedstrijd, die om 21.00 uur Nederlandse tijd begint, is een herhaling van de EK-finale van vorig jaar, toen Duitsland in Mönchengladbach met 4-2 te sterk was.
De estafetteploeg onder leiding van Churandy Martina hoopt historie te schrijven. Hoewel de equipe zich ternauwernood kwalificeerde voor de eindstrijd, dromen de atleten ervan om de prestatie van het Nederlandse Oranje-kwartet uit 1924 (brons) te evenaren.
Behalve Martina bestaat het kwartet uit Giovanni Codrington, Brian Mariano en Patrick van Luijk. De finale is om 22.00 uur Nederlandse tijd.