BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
ANP

'Hogere opening AEX'

donderdag 8 maart 2012, 7:55 Update: donderdag 8 maart 2012, 8:35

AMSTERDAM (AFN) - De Amsterdamse beurs zal donderdag hoger openen. Ook de andere Europese beurzen zullen met winsten beginnen in navolging van de positieve stemming in Azië en New York. De hoop op het slagen van de Griekse schuldenruil zorgt voor optimisme.

,,De AEX opent 1 punt hoger door voorzichtig optimisme dat voldoende private partijen uiteindelijk zullen instemmen met de Griekse schuldsanering. Ook rekenen beleggers op een goed Amerikaanse banenrapport op vrijdag. Verder is het wachten op de rentebesluiten en de commentaren van de Europese Centrale Bank en de Bank of England'', aldus handelaar Rob Koenders van Harmony Vermogensbeheer.

Eurocommissaris Olli Rehn drong er woensdagavond bij private schuldeisers op aan om mee te doen met het Griekse voorstel voor schuldenruil. De deadline voor het aanmelden van hun staatsobligaties verstrijkt donderdag om 21.00 uur. Hij benadrukte dat de voorwaarden niet meer zullen verbeteren en dat het alternatief veel erger is.

Rode cijfers

Air France-KLM maakte donderdag voorbeurs de resultaten bekend. De luchtvaartcombinatie is vorig jaar diep in de rode cijfers gedoken. Het nettoverlies kwam in 2011 uit op 809 miljoen euro. Een jaar eerder bleef het verlies nog beperkt tot 46 miljoen euro.

Bouwbedrijf BAM, verzekeraar Delta Lloyd en bankbedrijf Van Lanschot openden donderdag ook de boeken over het afgelopen jaar.

Stevige winsten

Op de beurzen in het Verre Oosten werden donderdag stevige winsten geboekt. De Nikkei in Tokio eindigde 1,8 procent hoger. Na drie dagen van verliezen stapten de Japanse beleggers weer in de markt.

De effectenbeurzen in New York en Europa veerden woensdag weer wat terug na de zware verliezen een dag eerder. De stemming werd gesteund door een sterker dan verwacht banencijfer van de Amerikaanse private sector.

Wall Street

De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent hoger op 12.837,33 punten. De S&P 500 steeg 0,7 procent tot 1352,63 punten en technologiebeurs Nasdaq klom 0,9 procent tot 2935,69 punten.

De Amerikaanse beleggers reageerden ook positief op een bericht van The Wall Street Journal. Volgens de krant overweegt de Federal Reserve een nieuwe benadering voor het kopen van Amerikaanse staatsobligaties om de economie te stimuleren. De nieuwe benadering moet de bezorgdheid over de inflatie wegnemen.

Europa

De AEX-index in Amsterdam sloot 0,7 procent hoger op 319,64 punten. De MidKap-index won 1,1 procent tot 525,98 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt stegen tussen 0,4 en 0,9 procent.

De euro was donderdag voor aanvang van de aandelenhandel 1,3172 dollar waard, tegen 1,3155 aan het eind van de Europese beurshandel woensdag. De prijs van Amerikaanse olie steeg 0,3 procent tot 106,47 dollar per vat en Brentolie klom ook 0,3 procent tot 124,46 dollar per vat.

Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

Vrouwelijke managers pakken loonkloof niet aan

Snelle stijging hypotheekrente volgens hypotheekadviseur voorbij

Philips aan kop in licht hogere AEX op rustige Hemelvaartsdag

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Oekraïne-update donderdag, dag 92

'Europa staat er heus niet zo slecht voor'

Oerbos gevonden in zinkgat

Pulse Glazen Bol

Kleine snack voor Hemelvaartsdag

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden