KPN omhoog na deal AT&T en T-Mobile
AMSTERDAM (AFN) - Het aandeel van telecombedrijf KPN zat maandag in de lift na de deal tussen AT&T en de Amerikaanse tak van T-Mobile. Het moederbedrijf van T-Mobile, Deutsche Telekom, krijgt, als de overname wordt goedgekeurd door de autoriteiten, 25 miljard dollar in contanten. Hierdoor werd er gespeculeerd over overnames door het concern in Europa.
KPN is volgens analist Jos Versteeg van Theodoor Gilissen ,,niet zo'n makkelijke'' overnamekandidaat voor Deutsche Telekom. ,,Deutsche Telekom heeft in Nederland al T-Mobile en KPN heeft E-Plus in Duitsland. Als er een deal komt, zou Deutsche Telekom deze onderdelen moeten doorverkopen aan bijvoorbeeld Telefónica'', zei Versteeg.
Ook Victor Bareño van SNS Securities denkt niet dat de deal in de VS direct een overname van KPN zal veroorzaken. ,,Maar de fantasie wordt gevoed. Het bewijst dat er synergieën te behalen zijn in de markt.''
Drukke markt
Volgens Bareño is de Duitse markt, met vier spelers een 'drukke' markt, wel bij uitstek een markt waar consolidatie zou kunnen plaatsvinden. Maar dan is volgens hem een samenvoeging van de kleinere spelers, O2 van Telefónica en E-Plus van KPN, aannemelijker dan bijvoorbeeld een overname van E-Plus door Deutsche Telekom, gezien de problemen met mededinging die daarbij kunnen ontstaan.
Welke overnameprooien voor Deutsche Telekom in Europa meer voor de hand zouden liggen, kon Versteeg niet direct zeggen. ,,Maar Deutsche Telekom heeft niet zo'n sterke balans, dus ze zullen een deel gebruiken voor het versterken daarvan.''
Verlaging schulden
Volgens persbureau Reuters, dat zich baseert op een anonieme bron, zou Deutsche Telekom 13 miljard euro willen gebruiken voor het verlagen van de schulden en 5 miljard voor inkoop van eigen aandelen.
Maandag om 9.34 uur noteerde het aandeel KPN 1,8 procent hoger op 11,66 euro. De AEX-index noteerde rond dezelfde tijd een winst van 1,5 procent.