Winstdaling Ernst &Young zet door
AMSTERDAM (AFN) - Ernst & Young Nederland heeft in het boekjaar 2010/2011 net als in de voorgaande 2 jaar zijn winst uit lopende activiteiten zien dalen. Ook de omzet nam af. Dit blijkt uit de jaarcijfers die het accountantsbureau vrijdag bekendmaakte.
De omzet kwam uit op 653,1 miljoen euro, een daling van 2,1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De winst uit lopende activiteiten nam met 9,8 procent af naar 128,1 miljoen. Bestuursvoorzitter voor Nederland en België Pieter Jongstra weet de dalende omzet- en winstcijfers aan de toegenomen concurrentie en daaruit voortvloeiende prijsdruk.
De werknemers van Ernst & Young draaiden meer uren dan vorig jaar, maar haalden minder omzet binnen. ,,Een belangrijk deel van de prijsdruk komt voort uit een stijging van het aantal uren dat we voor een klant werken, maar niet uitbetaald krijgen'', zei bestuurder Giljam Aarnink.