Belg en Portugees winnen elk 69 miljoen euro
BRUSSEL (ANP) - Een Belg en een Portugees hebben vrijdagavond elk 69 miljoen euro gewonnen in de Europese lotto Euro Millions. Beiden kozen de juiste vijf cijfers en twee sterren op het formulier. Ze moesten daardoor de jackpot delen.
De organisatie heeft nog niet bekendgemaakt wie de winnaars zijn of waar zij precies wonen.
Euro Millions is een lotto die in negen Europese landen tegelijk plaatsvindt, maar in Nederland geen vergunning heeft. Elke vrijdagavond is er een jackpot van minstens 15 miljoen euro. In 2005 won een Ierse vrouw bij deze loterij 115 miljoen euro, de grootste uitgekeerde hoofdprijs ooit bij dit spel. De jackpot steeg in 2006 tot een record van 183 miljoen euro, maar die moest toen worden gedeeld door twee winnaars.
De 69 miljoen is geen Belgisch record. In 2007 won een Belg 100 miljoen euro, het jaar ervoor incasseerde een Brussels echtpaar 75 miljoen bij Euro Millions.