'Tegenvallende start van 2011 voor Fugro'
AMSTERDAM (AFN) - Bodemonderzoeker Fugro kende een tegenvallende start van 2011 ten opzichte van de sterke tweede helft van 2010, aldus SNS Securities. Het effectenhuis zal de ramingen voor heel 2011 neerwaarts bijstellen.
Fugro maakte bekend dat de omzetgroei die in de tweede helft van 2010 begon in de eerste maanden van dit jaar heeft doorgezet. Een aantal zaken zal echter de winstgevendheid van het bedrijf raken. Het gaat hierbij onder meer om negatieve wisselkoerseffecten, een lagere bezetting van de vloot en uitstel van projecten.
,,We zijn verrast door de tegenvallende start van dit jaar'', aldus SNS. ,,We hielden rekening met hogere energieprijzen, negatieve wisselkoersen, een zwakke seismische markt en een zwakke bouwmarkt. We rekenden echter niet op een zwakke infrastructuurmarkt buiten West-Europa en een lage bezettingsgraad, behalve bij de seismische activiteiten'', aldus SNS.
Winstmarge
Fugro verwacht dat de winstmarge door bovengenoemde factoren zal dalen naar circa 8,3 procent in de eerste helft van dit jaar van 9,7 procent in dezelfde periode van vorig jaar. ,,De impact op de marge was onverwacht'', aldus SNS. Fugro's prognose voor een omzet van 1,2 miljard euro in de eerste helft van dit jaar was conform verwachting. De beoogde winst van 100 miljoen euro is ver onder de raming van SNS van 125 tot 130 miljoen euro.
Fugro was veruit de sterkste daler in de AEX. Het aandeel noteerde om 9.45 uur 4,4 procent lager op 58,75 euro, terwijl de index 0,8 procent steeg tot 358,72 punten.