EBA stelt slagingsdrempel bankentest vast
LONDEN (AFN) - Om te slagen voor de komende stresstest moet het kernkapitaal van een bank minstens 5 procent van de totale balans bedragen. De Europese Bank Autoriteit (EBA) maakte deze minimumeis vrijdag bekend.
Bij de stresstesten wordt gekeken wat er gebeurt met de financiële positie van een bank als de economie zich slechter ontwikkelt dan verwacht. De EBA gaat uit van 4 procentpunt minder economische groei dan algemeen voorspeld. In dit scenario mag de core-tier-1-ratio van een bank niet onder de 5 procent zaken. Banken waarbij dit wel gebeurt moeten maatregelen nemen om hun kapitaalpositie te verbeteren.
In totaal ondergaan negentig Europese banken de stresstest. Van de Nederlandse banken gaat het om ING, ABN Amro, Rabobank en SNS.