BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
ANP

Beurzen hoger in afwachting banencijfer

vrijdag 2 december 2011, 13:42

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen waren vrijdag optimistisch gestemd en wisten na de adempauze op donderdag de opmars weer voort te zetten. Beleggers hopen op een sterk Amerikaans banenrapport en op daadkrachtige crisismaatregelen van de Europese politiek.

,,Er komt weer meer geloof in de markt. Richting de EU-top van volgende week worden de contouren van de crisisplannen steeds duidelijker. Duitsland pakt het probleem bij de kern aan, door op een fiscale unie aan te sturen. Het is misschien een lange weg, maar het is wel de juiste weg. Het systeem moet gezonder worden'', aldus handelaar Erik Nugteren van Hof Hoorneman Bankiers.

De AEX-index in Amsterdam noteerde in de middaghandel 2 procent hoger op 302,94 punten. De MidKap-index steeg ook 2 procent tot 460,85 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen klommen tussen 1,6 en 1,9 procent.

Merkel

Ondanks dat de Duitse bondskanselier Angela Merkel de hoop op een snelle oplossing voor de eurocrisis vrijdag probeerde te temperen, rekenen beleggers erop dat de Europese leiders tijdens de top op 9 december met concrete maatregelen zullen komen om de crisis te bezweren.

Merkel liet in de Bondsdag weten dat de crisis niet van de ene op de andere dag kan worden opgelost. Het streven is om de economische en monetaire unie te versterken, aldus Merkel. Volgens haar wordt de noodzaak van een fiscale unie inmiddels breed gedragen. Ze liet verder weten tegen eurobonds te blijven.

Concept

De Franse president Nicolas Sarkozy liet eerder al weten dat Frankrijk en Duitsland zich samen zullen inzetten voor een nieuw Europees verdrag. Dat moet zorgen voor meer begrotingsdiscipline. Merkel en de Franse president Nicolas Sarkozy komen maandag met een concept voor de hervorming van de muntunie.

In de AEX voerde bank en verzekeraar ING de stijgers aan met een winst van bijna 8 procent. Verzekeraar Aegon volgde met een plus van 4,4 procent. Randstad klom ruim 3 procent. De uitzender liet voorafgaand aan een investeerdersdag weten dat het bedrijf de groei die in het derde kwartaal al zichtbaar was heeft weten vast te houden in het vierde kwartaal.

Heineken

Heineken won 1,1 procent. De bierbrouwer neemt de Galaxy Pub Estate in het Verenigd Koninkrijk over voor 480 miljoen euro. Galaxy, dat eigendom was van Royal Bank of Scotland, bestaat uit 918 pubs.

De euro was 1,3492 dollar waard, tegen 1,3460 dollar aan het eind van de Europese beurshandel donderdag. De prijs van Amerikaanse olie steeg 1 procent tot 101,18 dollar per vat en Brentolie werd 0,9 procent duurder.

Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

Commissie wil snel van Russische energie af door aanpassingen coronaherstelplannen EU-lidstaten

Baas DNB: belastingstelsel is aan herziening toe

IMF waarschuwt voor versplintering wereldeconomie, pleit voor verlagen handelsbarrières

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Reuzentruck niet de weg op in Nederland

Opinie | De jaarlijkse oliebollentest van financiële stabiliteitsrapporten

Toekomst van Oekraïne | Han ten Broeke

Oekraïne-update dinsdag, dag 90

Update | Amerika Podcast

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden