DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassade in Tokio heeft nog geen contact kunnen leggen met dertig Nederlanders in het gebied in Japan dat het meest is getroffen door de zeer zware aardbeving en de daaropvolgende tsunami. Inmiddels heeft het ambassadepersoneel wel contact gehad met twintig andere Nederlanders in en om de stad Sendai.
Zij zijn allen ongedeerd, liet een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag in het begin van de avond weten. Op dit moment heeft het departement geen aanwijzingen dat er Nederlanders onder de slachtoffers zijn.
Bij de ambassade in de Japanse hoofdstad staan vijftig mensen geregistreerd die in Sendai en omgeving verblijven. Daarnaast heeft het personeel contact gehad met ruim twintig Nederlands die tijdelijk in het gebied verblijven.