ArcelorMittal handhaaft verwachtingen
LUXEMBURG (AFN) - Staalconcern ArcelorMittal handhaaft zijn winstverwachtingen voor het derde kwartaal en de tweede helft van 2011. Dat liet het bedrijf vrijdag weten op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering.
ArcelorMittal verwacht voor het derde kwartaal een bedrijfsresultaat (ebitda) van 2,4 tot 2,8 miljard dollar. De ebitda in de tweede helft van 2011 zal hoger uitvallen dan in de tweede helft van vorig jaar. Ook de staalleveringen komen hoger uit dan een jaar eerder, aldus ArcelorMittal.
Het concern zei verder dat als de economie in 2012 in een recessie belandt de ebitda hoger zal uitvallen dan in het crisisjaar 2009, dankzij managementswinsten en uitgebouwde mijnbouwactiviteiten. ArcelorMittal rekent zelf bij de economische ontwikkeling op een zwakke tot stagnerende groei in plaats van een herhaling van de crisis in 2008 en 2009.