Wall Street start met kleine winst
NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street zijn donderdag met kleine winsten geopend. Gunstige berichten over de Amerikaanse export boden tegenwicht aan tegenvallend nieuws over de arbeidsmarkt.
Vlak na de opening stond de Dow-Jonesindex 0,2 procent hoger op 12.070,51 punten. De brede S&P 500-index klom 0,2 procent tot 1281,70 punten. De door technologiefondsen gedomineerde Nasdaq opende nagenoeg vlak op 2675 punten.
Beleggers kregen voorbeurs gemengde signalen over de Amerikaanse economie. Het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten bleek afgelopen week onverwacht te zijn gestegen. Een lichtpuntje zat in de cijfers die het ministerie van Handel naar buiten bracht. Daaruit bleek dat de export van de VS in april toenam, terwijl de import licht daalde. Het handelstekort liep hierdoor onverwacht terug.