'Plan Alitalia om 2000 banen te schrappen'
ROME (AFN) - Topman Gabriele Del Torchio van Alitalia werkt aan een kostenbesparingsplan waardoor ongeveer 2000 banen verloren gaan bij de noodlijdende Italiaanse luchtvaartmaatschappij.
Dat meldde persbureau Bloomberg maandag op gezag van welingelichte bronnen.
De aandeelhouders van Alitalia moeten deze week beslissen of zij meedoen aan een aandelenemissie ter waarde van 300 miljoen euro. Grootaandeelhouder Air France-KLM, met een belang van 25 procent, heeft steeds aangegeven dat alleen te zullen doen als de schuld wordt gesaneerd en het bedrijf de kosten drastisch verlaagt.
Het reorganisatievoorstel zou onder meer voorzien in een afname van het aantal tijdelijke krachten en maatregelen om oudere werknemers aan te sporen vervroegd met pensioen te gaan. Een definitief besluit valt mogelijk woensdag. Dan komt het bestuur van de onderneming bijeen, aldus Bloomberg. Bij Alitalia werken 14.000 mensen.
Air France-KLM
Air France-KLM heeft sinds 2009 in totaal ruim 350 miljoen euro geïnvesteerd in zijn Italiaanse branchegenoot. Via het destijds net fors gesaneerde Alitalia hoopte de Frans-Nederlandse luchtvaartgroep voet aan de grond te krijgen op de in potentie zeer lucratieve Italiaanse luchtvaartmarkt.
Van die investeringssom is het overgrote deel in rook opgegaan. De totale ondernemingswaarde van Alitalia, inclusief schuld, is onlangs vastgesteld op 50 miljoen euro. Air France-KLM heeft de waarde van zijn belang inmiddels tot nul afgewaardeerd, maar acht de samenwerking met Alitalia nog steeds van grote strategische waarde.