AEX opent in de plus
AMSTERDAM (AFN) - De aandelenbeurs in Amsterdam is maandag hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek.
Ook de andere Europese aandelenmarkten begonnen met kleine winsten in navolging van het herstel op Wall Street van afgelopen vrijdag. Een fors koersverlies van de Japanse beurs hield de winsten beperkt.
De AEX-index in Amsterdam noteerde in de vroege handel 0,5 procent hoger op 370,23 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 543,47 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt stegen tussen 0,5 en 0,8 procent.
KPN ging aan kop in de AEX met een plus van 4,5 procent. Beleggers reageerden positief op de mededeling dat América Móvil (AMX) zijn samenwerkingsovereenkomst met het Nederlandse telecomconcern heeft opgezegd. De beëindiging geeft het Mexicaanse telecombedrijf de mogelijkheid zijn belang in KPN uit te breiden tot 30 procent of meer.
Kwartaalresultaten
De kwartaalresultaten van TNT Express vielen in minder goede aarde. De pakketvoerder leed in het tweede kwartaal een operationeel verlies van 280 miljoen euro en verwacht dat de omstandigheden de rest van het jaar moeilijk blijven. Het aandeel ging 5 procent achteruit en was daarmee de grootste daler onder de Amsterdamse hoofdfondsen.
In de MidKap klom Ziggo bijna 5 procent. Afgelopen weekeinde werd bekend dat Liberty Global, de Amerikaanse eigenaar van concurrent UPC, zijn belang in het kabelbedrijf heeft vergroot van 18,2 procent naar 28,5 procent.
In Frankfurt won Siemens ruim 1 procent op berichten dat de raad van toezicht van het Duitse technologiebedrijf deze week zal besluiten dat topman Peter Löscher moet opstappen. Siemens gaf vorige week een winstwaarschuwing. Het was de vijfde waarschuwing sinds de Oostenrijker Löscher in 2007 aan het roer kwam te staan.
Ryanair
Ryanair verloor in Dublin 2 procent. De grootste prijsvechter van Europa heeft de winst in het eerste kwartaal van zijn boekjaar zien dalen, onder meer door hogere brandstofkosten. Ook een staking van Franse luchtverkeersleiders drukte op het resultaat.
In Parijs klom Danone ruim 3 procent. Het Franse voedingsmiddelenbedrijf heeft de omzet in het tweede kwartaal met bijna 7 procent zien groeien. Vooral de verkoop van babyvoeding in China nam sterk toe.
De euro was 1,3275 dollar waard, tegen 1,3259 dollar bij het slot van de Europese beurshandel op vrijdag. De prijs van Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 104,19 dollar per vat. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper, op 107,02 dollar.